انواع خوراک دام با بهترین قیمت

کنسانتره برای پروار بندی بره و گوسفند

کنسانتره برای پروار بندی بره و گوسفند مورد استفاده قرار می گیرد، و با توجه به خاصیت و اثر بخشی بالای این نوع با نام کنسانتره بره پرواری نیز شناخته می شود که می تواند تاثیرات خوبی در شرایط وزنی و بدنی بره به وجود بیاورد. این نوع کنسانتره برای گوسفندان پرواری و انواع روش پروار بندی نیز مورد استفاده قرار می گیرد، چرا که می تواند در کوتاه مدت سبب افزایش وزن و بهبود شرایط بدنی دام شود. در ادامه توضیحات بیشتری راجع به این نوع از خوراک عالی و پر بازده خدمت شما عزیزان ارائه می دهیم.

بهترین کنسانتره بره پرواری
کنسانتره یکی از مغذی ترین و مقوی ترین مواد غذایی در جیره غذایی دام است که به سبب ترکیبات خاصی که دارد می تواند برای هر نوع دامی اعم از بره و گوسفند و گوساله و … تاثیرات مفیدی بر جای بگذارد. افزایش متوسط وزن گوسفند زنده در کنار بهبود شرایط دام هایی که از لاغری و ضعیف بودن و یا کمبود جیره پروتئینی رنج می برند از جمله تاثیراتی می باشد که این ماده بر انواع دام خواهد داشت.

کنسانتره برای انواع دام
کنسانتره پرواری یکی از خوش خوراک ترین مواد غذایی متراکم می باشد که دام نیز علاقه زیادی به مصرف آن دارد. جیره غذایی دام اعم از بره و گوسفند و … باید به گونه ای باشد که تمامی مواد مفید و مورد نیاز دام را تامین نماید، بنابراین وجود کنسانتره در برنامه غذایی دام سبب می شود که بخش بزرگی از مواد پروتئینی و مغذی تامین شود. استفاده از کنسانتره امروزه در انواع دامداری ها اعم از سنتی و صنعتی صورت می گیرد تا دام از لحاظ تامین مواد معدنی و پروتئینی هیچ کمبودی نداشته باشد.

بهترین کیفیت خوراک و کنسانتره دامی در آساک رشد

تاثیر کنسانتره در پروار بندی دام
پروار بندی یکی از بهترین روش ها برای افزایش گوشت و وزن دام در همه جای دنیا می باشد. امروزه با توجه به تاثیر بسیار زیاد کنسانتره بر روی فعالیت ها و رشد دام، از کنسانتره در فرایند پروار بندی استفاده می شود که می تواند در کوتاه مدت تاثیرات چشمگیری زیادی بر دام ها باقی بگذارد. امروزه با توجه به اینکه مسائل خشکسالی و اعمال محدودیت در چراگاه ها و مراتع برای جلوگیری از عمل از بین رفتن مراتع مد نظر گرفته می شود، بنابراین باید به دنبال روش خوب و مناسبی برای تامین مواد مورد نیاز دام بود که انتخاب کنسانتره برای افزودن به جیره غذایی می تواند گزینه مناسب و انتخاب درستی باشد.
افرادی که نسبت به خرید گوسفند زنده گوشتی برای افزایش وزن و در نتیجه فروش آن و یا ذبح و فروش گوشت هستند، همواره باید از مواد مناسب و قدرتمند که بتواند مواد مورد نیاز دام را تامین کند و در نتیجه سبب افزایش وزن و کیفیت آن شود استفاده کنند، کنسانتره به عنوان ماده ای متراکم که می تواند انواع املاح و انرژی و حتی پروتئین مورد نیاز دام را تامین کند، می تواند نیاز شما مبنی بر استفاده از مواد غذایی مناسب و با کیفیت را برطرف سازد. با توجه به نوع مواد به کار گرفته شده و همچنین مقدار و اندازه تراکم مواد به کار گرفته شده، کنسانتره ها انواع مختلفی دارند که در ادامه به معرفی یکی از مهمترین نمونه ها می پردازیم.

کنسانتره بره پرواری
استفاده از کنسانتره در طول زمان پروار بندی در جهت افزایش بازدهی مصرف خوراک در قبال افزایش گوشت و وزن می باشد. در دوران پروار بندی علاوه بر استفاده از علوفه مناسب و با کیفیت، باید از مواد غذایی دیگری نیز همچون کنسانتره استفاده نمود. بهتر است برای جذب بیشترین بازدهی از مصرف کنسانتره، نسبت به مخلوط کردن آن با کاه مرطوب اقدام نمایید تا بازدهی بیشتری داشته باشد. این نوع برای مصرف و تغذیه بره ها بسیار مناسب می باشد و می تواند بره ها را شامل تغییرات بزرگی کند.

ترکیبات کنسانتره برای بره پرواری
علوفه مقوی همچون یونجه، کنجاله ذرت و جو و گندم، تفاله چغندر، غلات و سویا و … از جمله موادی هستند که برای تغذیه دام باید مورد استفاده قرار گیرد تا تمام مواد مورد نیاز دام تامین شود. در این میان ماده ای متراکم همچون کنسانتره می تواند بخش زیادی از نیاز های بره و گوسفند و … را تامین کند. ترکیبات این ماده را می توان به نسبت 7 درصد دارای پروتئین و 18 درصد فیبر در نظر داشت که این میزان برای دام در صورت مصرف بسیار مناسب می باشد.

مزایای استفاده از کنسانتره در جیره غذایی دام
با خرید این ماده غذایی و استفاده از آن در جیره و برنامه غذایی علاوه بر اینکه ماده ای مناسب و مقوی برای دام خود خریداری کرده اید، از نظر صرفه اقتصادی نیز سود کرده اید، چرا که استفاده از کنسانتره می تواند جایگزین خوبی برای استفاده از چند ماده غذایی مختلف باشد. در ادامه به بررسی برخی از خواص این ماده غذایی ارزشمند می پردازیم.
• بهترین مکمل غذایی برای یونجه
• وجود موادی همچون پروتئین و فیبر برای رشد گوسفند
• فرآوری در محیطی بهداشتی و عاری از هر گونه آلودگی
• افزایش بازدهی در تولید
• تامین نیاز های معدنی و پروتئینی و … دام

3

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.