فروش خوراک دام و طیور با قیمت مناسب و کیفیت بالا

فروش خوراک دام و طیور با قیمت مناسب و کیفیت بالا
تهیه انواع محصولات خوراک دام و طیور با کیفیت بالا و قیمت مناسب، مسیر دستیابی شما، دامدار عزیز به سود حاصل از پرورش دام و طیور را سرعت می بخشد. هدف ما در مجموعه آساک رشد، ضمن افزایش آگاهی شما دامداران عزیز، کمک به شناخت هرچه بهتر خوراک دام وطیور برتر و در نهایت تهیه آن با قیمت مناسب و در زمان مناسب برای شما می باشد.

 

فروش خوراک دام و طیور
شغل دامپروری از دیرباز به عنوان یکی از مشاغل اصلی انسانها در راستای تامین منابع غذایی در کنار کشاورزی از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار بوده است. دامپروری شامل نگهداری انواع دام سبک و سنگین و همچنین انواع طیور و ماکیان به منظور ایجاد ارزش افزوده از طریق پرواربندی، استفاده از محصولات جنبی همچون شیر و فراورده های آن و …. می گردد.
در این میان علاوه بر محل و فضای مناسب نگهداری انواع دام و طیور، تغذیه به عنوان مهمترین اصل در پرورش دام و طیور مطرح می باشد به نوعی که می توان اصلی ترین و مهمترین دغدغه دامداران را تغذیه دام و متعاقبا خوراک دام و طیور دانست. چرا که خوراک مناسب با کیفیت برتر می تواند فرآیند پول سازی را برای دامداران سرعت ببخشد. انواع خوراک دام و طیور و نیاز دامدار به هر یک از انواع آن به عوامل مختلفی مانند نوع، سن، هدف نگهداری دام و طیور و نحوه پرورش آنها دارد. بنابراین لازم است هر دامدار در مسیر شغل پر ارزش خود که به نوعی متولی امنیت غذایی جامعه می باشد، اطلاعات خود را در زمینه انواع خوراک دام و طیور بالا ببرد. مجموعه آساک رشد در راستای ارائه انواع خوراک دام و طیور با کیفیت برتر جهت مشاوره و تامین انواع خوراک دام در خدمت شما دامپروران عزیز می باشد.

انواع خوراک دام و طیور طبیعی و خواص آنها
انواع خوراک دام شامل انواع علوفه ها، سیلاژها و سبوس ها انواع کنسانتره، انواع کنجاله ها، سبوس ها و انواع مکمل ها که شامل ریز مغذی های مورد نیاز دام و طیور می باشد دسته بندی کرد. در سلسله مقالات مرتبط به تشریح انواع مختلف خوراک دام و طیور خواهیم پرداخت و مزایای هر یک را بازگو خواهیم نمود.
یونجه:
یونجه که یکی از منابع طبیعی تغذیه دام می باشد را می توان از بهترین و مغذی ترین مواد غذایی در پرورش دام نام برد. یونجه دارای مقادیر زیادی مواد معدنی، پروتئینی و کلسیم طبیعی است. از مزایای یونجه م یتوان به درد دسترس بودن و امکان کاشت در شرایط مختلف آب و هوایی نام برد و این ماده غذایی را می توان برای انواع مختلف دام استفاده نمود.
• علف باغ:
علف باغ با توجه به داشتن ساقه ها و ریشه های بلند و تاثیر آن در افزایش شیر و همچنین افزایش نشخوار در دام سنگین، بیشتر برای تغذیه گاوها استفاده می شود. از مزایای دیگر آن می توان به جلوگیری از نفخ، کمک به دفع بهتر مدفوع و کاهش خروج خوراک های آردی از شکمبه دام اشاره نمود.
• سیلاژها:
سیلاژ که از تخمیر ساقه و برگ ذرت و جو تولید می شود یکی از مهمترین غذاها برای افزایش شیر دام می باشد. تولید ساده و کم هزینه سیلاژ آن را به خوراکی پراستفاده و محبوب برای دام تبدیل کرده است. از سایر مزایای آن می توان وجیود فیبر و نشاسته و کربوهیدرات فراوان اشاره کرد. همچنین این ماده غذایی درارای هضم آسانی می باشد.
• کاه:
کاه که به نوعی ارزانترین و ر عین حال کم ارزش ترین ماده غذایی برای دام به شمار می رود شامل کاه جو، کاه گندم و کاه برنج می گردد. این ماده غذایی به دلیل حجم نسبتا زیاد فیبر، هضم را برای دام زمان بر کرده که باعث کاهش وزن در دام ها می گردد. جهت جلوگیری از این موضوع کاه را با مواد هیدروکسید سدیم، اوره و آمونیاک غنی می کنند. در مجموع کاه جو دارای کیفیت بیشتری نسبت به سایر انواع آن می باشد.


انواع خوراک دام و طیور فشرده و خواص آنها
با صنعتی شدن تولید انواع خوراک دام و طیور، تولید انواع خوراک های دامی فشرده و خوراک دام حاصل از تفاله دانه های روغنی و همچنین انواع مکملهای دام و طیور، تغذیه دام و طیور وارد مرحله ای تازه گردیده که سبب شده رشد دام سریعتر و بهینه تر گردد. در زیر به معرفی خواص این خوراک اشاره می گردد.
• کنجاله دامی:
کنجاله ها به تفاله های باقیمانده از فرآیند روغن گیری دانه های روغنی همچون سویا، ذرت، کلزا، آفتابگردان، زیتون و …. می گویند. این تفاله ها منبع غنی ای از پروتئین در تغذیه دام می باشد. پرمصرف ترین کنجاله در تغذیه دام از گیاه سویا گرفته می شود.
• سبوس دامی:
سبوس که دارای انواع ویتامین آ و ب و همچنین آهن، فسفر، مس و سلنیوم می باشد، از پوسته گندم، جو، برنج تهیه و تولید می شود. میزان کیفیت تغذیه ای و ارزش غذایی سبوس به عنوان خوراک دام به میزان آرد موجود در آن بستگی دارد، یعنی هر چه میزان آرد آن بیشتر باشد، ارزش تغذیه ای آن نیز بیشتر است. البته دقت گردد با توجه به سلولز موجود در سبوس گندم، مصرف آن باید با دقت و کنترل بیشتری انجام گردد چرا که سلولز ممکن است برای دستگاه گوارش دام مشکلاتی ایجاد نماید. در نهایت اینکه سبوس منبع عالی برای تامین انرژی دام می باشد.
• کنسانتره (خوراک فشرده):
تمامی مواد غذایی که در بالا ذکر شد به نوعی منابع تغذیه ای مناسبی برای دام می باشند، البته اگر دامپرور خواستار تسریع در فرآیند رشد دام خود و همچنین کیفیت بالاتر دام می باشد، استفاده از انواع کنسانتره دامی در مراحل مختلف رشد دام اجتناب ناپذیر است. کنسانتره ها از بهترین مواد غذایی برای رشد و سلامت دام می باشند. کنسانتره ها در فرآیندی صنعتی در کارخانه های تولید خوراک دام با استفاده از دستگاه های پیشرفته و تحت کنترل آزمایشات کنترل کیفی تولید می شوند. این مواد شامل غلات، چربی، مواد معدنی، انواع ویتامین ها، ملاس و… می باشد. مهمترین فواید مصرف کنسانتره را می توان به صورت زیر بیان نمود.
 عدم خطای انسان در ترکیب و فرآیند تولید آن
 صرفه جویی زمانی و هزینه اقتصادی در تولید آن
 دارای مقادیر مناسب و کافی ریزمغذی ها می باشد.
 در دسترس بود، خرید و نگهداری و انبارداری آسان آن
 وجو انواع متنوع و امکان تطبیق با وضعیت رشد و نیاز بیولوژیکی دام سن آن

2

    • سلام و تشکر و قدردانی
      سیاست این مجموعه بر این است که مطالب مفید و به روز را به صورت روزانه در سایت درج نماید. از طریق این سایت می توانید مطالب را دنبال نمایید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.