میگو پاک شده در بازار با قیمت ماشین یکی شده است

میگو پاک شده در بازار پخته، سرخ شده یا بخارپز شده بسیار محبوب است و یک چهارم مصرف غذاهای دریایی در ایالات متحده را به خود اختصاص می دهد، با این حال، سوالاتی در مورد سود یا نگرانی در مورد سلامتی آن وجود دارد.

محتوای کالری میگو با وزن آن در گرم مطابقت دارد، یعنی یک گرم میگو یک کالری و غیره را ارائه می دهد.

همانطور که گفته شد، 85 گرم میگو، 85 کالری را تامین می کند، در حالی که 20 گرم پروتئین، کمتر از یک گرم کربوهیدرات و چربی و 120 میلی گرم کلسترول را تامین می کند.

صدف همچنین منبع قابل توجهی از آستاگزانتین است، رنگدانه قرمز رنگی که رنگ نمایش داده شده میگو را فراهم می کند، اسید چرب بدنام امگا 3 و سایر مواد مغذی ارزشمند از جمله سلنیوم، ویتامین B12، فسفر و ویتامین D است.

کالری موجود در میگو کم است در حالی که تعداد پروتئین و مواد مغذی آن کافی است. مصرف غذاهای غنی از مواد مغذی و پروتئین به طور مداوم برای کاهش وزن همراه با حفظ توده بدنی سالم و بدون چربی توصیه می شود.

نشان می دهد که آستاگزانتین در ارتباط با سایر مواد مغذی می تواند مشکلات مربوط به مرکز چشم را بهبود بخشد.

میگو و صدف حاوی فسفر و ویتامین D هستند. مواد مغذی موجود با کلسیم می‌توانند به تقویت استخوان‌ها کمک کنند و متعاقباً خطر شکستگی استخوان و پوکی استخوان را در آینده کاهش دهند.

میگو حاوی تریپتوفان است که گمان می رود باعث تحریک هورمون بهبود دهنده خلق و خو به نام سروتونین می شود. ترکیبی از محتوای امگا 3 و ویتامین B12 میگو ممکن است عملکرد مغز را بهبود بخشد، آن را تیز و هوشیار نگه دارد و از بیماری آلزایمر جلوگیری کند.

خواص آنتی اکسیدانی قوی آستاگزانتین و اسیدهای چرب امگا 3 ممکن است اثرات محافظتی و مهاری روی سرطان نشان دهد، بنابراین رشد سلول های سرطانی را کاهش می دهد.

جالب اینکه فراتر از مصرف آن، محققان اکنون از صدف به عنوان وسیله ای برای کشف بینایی باورنکردنی آنها برای سرنخ هایی در تشخیص سرطان استفاده می کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.